Pod střechou a přeci venku

Naše domy ve stále větší míře zdobí jeden zajímavý doplněk. Jsou to různé pergoly. Mohou být vyrobeny z mnoha rozmanitých materiálů. Někdy se více hodí přírodní dřevo a někdo (například kvůli snazší údržbě) preferuje plast. Jedním z materiálů, který je na tento zahradní prvek velice vhodný, je i hliník. Bezúdržbové provedení hliníkové pergoly zaručuje odolnost vůči povětrnostním vlivům a dlouhou životnost.

hliníková pergola

  • Tyto produkty jsou kompletně vyrobeny z originálních dílů, kterými bývají profily čtvercového tvaru.
  • Jednoduše řečeno – jedná se o stavebnicový systém.

Tento profesionálně propracovaný systém umožnuje velkou variabilitu při zachování jednoduchosti montáže. Konstrukci lze postavit samostatně nebo jako součást domu. Lze také do některých částí instalovat látku.

  • V základním provedení nejsou pergoly zastřešené ani zastíněné.
  • Pro tento účel se využívá buď markýzová nebo pogumovaná látka.

Jestliže je to vhodné, lze problém zastřešení vyřešit i polykarbonátovými deskami. Stejně jako samotná hliníková pergola, je i tento materiál vysoce odolný a vyniká dlouhou životností. Přesto, že celá konstrukce přináší pouze výhody, je cenově velice přijatelná.

zimní zahrada

Žádná zahrada není příliš malá

Některé pergoly lze i rozšířit dle potřeby například do podoby zimní zahrady. Dříve se tento konstrukční prvek využíval jen pro potřeby popínavých rostlin. Dnes je na trhu tolik rozmanitých druhů, že si můžete komfort posedět i ve stínu a přeci na čerstvém vzduchu, dopřát i vy. Odpírat si toto potěšení nemusejí ani majitelé menších zahrad nebo jen docela malých předzahrádek. Není problém si pořídit takovou konstrukci, která se stoprocentně vejde všude a určitě uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Jak bylo zmíněno, dodávají se ve formě stavebnic. Pro firmu však není žádný problém přijet a vše profesionálně smontovat.