3D vánoční přání – to není textová SMS

Trojrozměrný svět

Umíte si představit žít tak, že bychom vnímali jen dvojrozměrnou realitu? Žili bychom pouze na ploché desce a nemohli bychom vnímat žádný objekt hmatatelnou formou. Takové myšlenkové pokusy už prováděli vědci před staletími a v současné době je provádíme my všichni. Nevěříte? Tou dvojrozměrnou realitou jsou jedničky a nuly digitalizovaných dat, tedy konkrétně pro každého z nás v praktické podobě kontakt s lidmi prostřednictvím textových zpráv mobilní komunikace, e-mailů a textů na webových stránkách. Není nic platné ani video či fotka, je to zkrátka jen virtuální realita, nelze ji nahmatat a takto o ní tvrdit, že má trojrozměrnou formu.

vánoční přání

Konkurence sociálním sítím

Být ve spojení prostřednictvím digitalizovaných platforem má jistě své plus, ale nemělo by nás to, jak se říká, převálcovat. Ti z vás, dříve narození, pamatují dobu, kdy žádné mobily ani notebooky neexistovaly, a kdy se lidé častěji scházeli a byli sobě blíž. Bohužel vede mnohdy (pokud to přeháníme) pouhá komunikace přes mail a mobil k odtažitosti a k deformaci mezilidských vztahů, mnoho lidí si to už uvědomuje a snaží se to změnit. Kupříkladu dárky k narozeninám v podobě knih. Papírových knih.

vánoční ozdoby

3D vánoční přání tento proces může významně podpořit a spolu s knížkou rozveselit každou lidskou duši, které tam hluboko uvnitř touží především po lásce, blízkém kontaktu s někým druhým. Tedy především po blízkém fyzickém kontaktu, nejen na dálku.

Držet v ruce papírovou knihu a rozevřené trojrozměrné přáníčko je zkrátka úplně jiný „level“, než mailová gratulace. Vánoce jsou ideální příležitostí, jak to udělat. Je to období klidu a pohody, kdy máme konečně více času na sebe a své blízké, a kdy si můžeme uvědomit, jaké je to vypnout a odložit smartphone a radovat se také z něčeho jiného, co není součástí digitalizačního procesu.