Jak ušetřit i v době krize


Energetická krize zasáhla všechny a přišla velmi nečekaně. Plány finanční podpory a zastropování cen jsou již na světě, ceny energií začaly klesat, ale do zaplacených nákladů se to hned tak neprojeví. Možná tedy stále přemýšlíte, jak byste mohli za energie ušetřit a třeba už něco z takových tipů praktikujete, ale rádi se dozvíte ještě tipy další, které vám pomohou ušetřit více. V zimních měsících, kdy slunce zapadá prakticky ihned poté, co přijdete z práce domů, by se to mohlo zdát těžké, ale jde to. Jedná se o šetření v oblasti osvětlení.

Bílý radiátor

Pravděpodobně víte, že zhasínat nepotřebně svítící světla je nutné při veškerých snahách o šetření, avšak víte také, co vám peněz bere ještě mnohem více? Jsou to klasické žárovky. Možná se vám sice zdá, že svítí silně, ale velké množství energie je spotřebováno na jejich zahřátí, které není potřeba. Mnohem lepší je investovat do LED žárovek, které jsou zřetelně úspornější. A když už jsme u toho tepla, možná by bylo dobré zůstat chvíli i u vytápění. Ústřední topení nemusíte stahovat na minimum, protože tento krok vám přinese spíše více škody než užitku.

Oheň v krbu

Teplota v místnosti by se měla pohybovat okolo 22 °C, proto to nemusíte nikterak s vytápěním přehánět. Mírně teplotu samozřejmě stáhnout neuškodí, ale pokud neodhadnete tu správně mez, může vám tento krok v důsledku spíše uškodit než pomoci. Jestliže ale chcete, abyste při vytápění ušetřili ještě více, můžete začít uvažovat o pořízení tepelných čerpadel. Jejich koupě sice není ideální ve všech případech a vždy je dobré se o ní poradit s odborníkem, zrovna pro vás ale třeba může být tím pravým řešením. A pokud se vám nedaří šetřit hned, jak si usmyslíte, není důvod si zoufat. I tento krok vyžaduje totiž čas a bude chvíli trvat, než přijdete na ten správný postup, který bude zrovna u vás fungovat a peníze vám ušetří.