Kamenný obklad a dlažba z přírodní ruly

Široký výběr barev – na kamenných obkladech a dlažbách je nejkrásnější jejich barevné podání a rula v tomto směru vyniká. Oblíbili si ji lidé, kteří preferují pastelové barvy a jejich kontrasty vůči ostatním přírodním stavebním prvkům, jako je sklo, omítka, dřevěný masiv nebo pálená střešní taška. Kamenný obklad z ruly snadno sladíte s jakýmkoli terénem a stavební koncepcí, můžete ji využít v rustikálním stylu a vilové zástavbě, stejně jako v moderně laděných objektech. Z barevných variací jsou na trhu dostupné např. ořechově hnědá, stříbřitá, modrozelená, béžová, černošedá, či světle krémová.

žlutá rula

Ruční zpracování – některé materiály z ruly jsou ručně opracované, štípané do nepravidelných tvarů, tím vynikne ona přirozená podoba kamene a ještě více to dotváří jedinečný a neopakovatelný vzhled, který nemá nic společného s umělým kamenem.

Vhodná pro exteriér i vnitřní aplikace – rula dobře odolává působení povětrnostních vlivů a tak ji můžete bez obav umístit kamkoli. Vyzdobí stejně dobře venkovní terasu a posezení pod pergolou či domovní fasádu, stejně jako dlažbu v zimní zahradě nebo prostor v obývacím pokoji a vstupní hale.

kámen v domě

Dobrý vodič tepla – vzhledem k tomu, že kámen dobře absorbuje tepelné záření, je ideální pro podlahová vytápění. Topení v podlaze je velkým stavebním hitem již několik desítek let, a čerpá své výhody zejména pro rovnoměrnější rozvrstvení teplého vzduchu v místnosti, který např. z radiátorů stoupá ihned ke stropu, a podlaha zůstává chladná. Bonusem je rovněž velmi příjemný pocit na bosá chodidla, a právě chůze po vyhřátém kameni je jednou z antistresových pomůcek.

Uzemňovač – rula perfektně poslouží i jako kontaktní materiál se zemskou energií. Mnoho lidí se dnes orientuje na barefoot chodníčky a vyhledává je pro našlapování naboso, což má mnoho příznivých zdravotních důsledků. Pokud si zhotovíte z ruly chodníčky v okrasné části zahrady, nemusíte pak odbíhat někam daleko do přírody.