Máte pocit, že si přestáváte s partnerem rozumět?

Nevěšte hlavu. Jestliže vás to potěší, nejste v tom sami. Odborníci z manželské poradny by mohli vyprávět. V dnešní době se podobnými problémy potýkají jak mladá manželství, tak i–a není to nic ojedinělého – manželství po 30 letech vzájemného soužití. A přitom právě v tomto případě by člověk předpokládal, že problémy po těch letech mají partneři již dávno vyříkané a vyřešené. Opak je pravdou.

vztah

Problémy byly, jsou a nebudeme si nic nalhávat – budou. Jde jen o to, jak se k nim jako partneři oba postavíme. Zda jsme schopni se spolu na jejich řešení domluvit. Může se stát, že muž na některými nesnázemi jen mávne rukou a nehodlá se jimi zabývat. Naopak ženě potíž začne vadit a tím více, když nevidí to světélko na konci tunelu. Sice se pro klid rodiny snaží na problém „zapomenout“ a vytěsní ho, ale to je jen začátek konce. Nepříjemnou skutečnost, která nás uvnitř stále trápí, se zadaří utlumit jen „na povrchu“ tím, že o ní přestaneme s partnerem mluvit. Uvnitř těla, ať chceme anebo nechceme, začne problém postupně doutnat, až se léty naplno probudí a začne poplach. Propukne totiž požár. Žena začne být podle okolností lítostivá, podrážděná, laxní. Partnerovy nedostatky, které až dosud přehlížela, jí začnou vadit, občas se přidají problémy ze zaměstnání a v neposlední řadě i zdravotní problémy. Život se stává nesnesitelným a padne slovo rozvod.

poradna

Zadržte! Není okamžitým řešením bořit léty stavěný manželský svazek. Vzpomeňte na začátek vašeho manželství. Byl krásný, růžový a léty vám společný život zevšedněl a zšednul? Čí si myslíte, že je to vina? Nehledejte vinu jen v sobě nebo jen v partnerovi. Jestliže váš vztah klesl na bod mrazu, ale máte pocit, že vám stojí za to pokusit se ho vzkřísit, sejděte se spolu na neutrálním území, která vám nabízí manželská poradna Praha Drahomíra Šínová. Nezahazujte poslední šanci a dejte vašemu společnému životu opět zelenou.