Osram Cool Blue Intense pomáhá eliminovat únavu

Profesionální řidiči – většina profesionálů, kteří mají v permanenci potkávací tlumená světla, a dálková využívají jen omezeně, a mají velmi vysoký roční kilometrový nájezd, upřednostní dlouhou životnost před nadstandardním osvitem. Častá výměna vysloužilých kusů a rostoucí počet servisních zásahů je okrádá o čas a nutí zbytečně investovat další prostředky. V takové situaci se uplatní například Osram Ultra Life nebo Philips Long Life. Délka provozuschopnosti se u těchto modelů prodlužuje až na šest let (zhruba sto tisíc najetých km), přičemž světelné podmínky jsou porovnatelné s klasickou halogenovou žárovkou.
Převaha denních jízd – pro časté denní ježdění se rovněž vyplatí tento typ, anebo vzájemná kombinace denních světel s vyšší životností a výkonných typů pro noční svícení.

noční silnice

Častější jízdy po setmění – lidé, kteří preferují jízdu ve večerních hodinách, anebo většinu času tráví v zaměstnání, odkud se vrací po setmění, jistě využijí přednosti autožárovek Osram Night Breaker Unlimited. Výrobce tento nejprodávanější typ dodává na trh již dvanáctým rokem a jeho úspěšnost spočívá ve výrazně vyšším jasu, delším a širším světelném kuželu a také v chladnější barvě bílého světla, která zároveň protijedoucí auta neoslňuje.

provoz

Problémy s únavou za volantem – zvyšující se pracovní nároky, zrychlená doba, všudypřítomný stres, to vše na náš organismus působí a stává se, že se domů vracíme vyčerpaní a bez energie. Za volant tyto jevy nepatří, to je však pouhá teorie a do rozporu s vyhláškou se dostáváme prakticky dnes a denně. Usínání a poklimbávání při jízdě pak může vyústit ve fatální následky. Přispívá k tomu i žlutavý teplý odstín běžných halogenových autožárovek. Proti únavě mohou pomoci i zmiňované typy Nightbreaker anebo Cool Blue Intense https://www.lightpark.cz/osram-autozarov-h7-cool-blue-intense-64210cbi-55w-12v-px26d-blistr/, vyzařující barvu bílého světla o teplotě chromatičnosti 4200 K, která se více přibližuje dennímu slunečnímu svitu.