Půjčovna dodávek Praha pro vaše stěhování

Uvažujete o zapůjčení vozu z půjčovny dodávek Praha pro přestěhování svých věcí? Pak se vyvarujte některým zbytečným chybám, které mohou průběh celé akce prodražit či zkomplikovat.

Aby stěhování svépomocí proběhlo v poklidu

Zajištění břemen v autě – zvláště mladí lidé se vrhají do stěhování s nadšením, vyskládají krabice a nábytek v zavazadlovém prostoru a zapomenou jej zajistit popruhy, třmeny a kurty. Odřený interiér vozu vás pak může stát několik tisíc korun.

otevřená krabice

Hodí se rudlík – budete-li zdvihat a přenášet těžkou pračku a šatní skříň holýma rukama, zbytečně se nadřete a brzy vám dojdou síly. Některé půjčovny dodávek mohou zajistit i rudl nebo stěhovací ramenní popruhy. Je to maličkost, ale docela důležitá.

Pozor na ráfky a pneumatiky – stává se, že kvůli opatrnosti, aby se vůz nepoškodil, věnujete veškerou pozornost nákladu a opatrné jízdě v městském provozu, ale přehlédnete při couvání a parkování zvýšený obrubník u chodníku či na parkovišti. Půjčovna si při přebírání vozu všímá detailů a jistě zaregistruje odřenou pneumatiku a promáčknutý ráfek. Mějte s sebou šikovného „závozníka“, aby vám pomohl a zabránil těmto zbytečným defektům.

městský večerní provoz

Nepříznivé počasí – ne vždy je ve stěhovací den slunečno a příjemné teplo. Nespoléhejte na ideální podmínky a raději počítejte s horší variantou. Zvládnete řízení velkého auta i za deště? Víte, jak zabránit aquaplaningu? Poradíte si s námrazou, sněžením, zledovatělou silnicí? Pamatujte také na to, že musíte vrátit auto čisté, nebudou vám tolerovány zablácené potahy, zašpiněná palubní deska a nečistota v zavazadlovém prostoru.

Mějte někoho spolehlivého k ruce – asi nejtěžší úkol zajistit k sobě parťáka, který bude ochotný, spolehlivý, šikovný a zdatný. Pomůže s nakládáním a přenášením věcí, vystřídáte se v řízení, a hlavně bude včas na místě k dispozici. Mnohokrát se již stalo, že byl rezervovaný vůz, ovšem partner z nejrůznějších příčin nemohl dorazit, čímž se celá situace řádně komplikuje.