Solární sprchu ocení nejen majitelé zahradních bazénů

Prevence je základ. A to platí jak v lékařství, tak v případě, že vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla dokonale čistá anebo alespoň čistá. V tom případě je třeba dbát na to, aby se do ní nezanesly zbytečné nečistoty z okolí. Toho dosáhnete tím, že budete nádrž na vodu pravidelně a dobře zakrývat kvalitní, dobře padnoucí krycí plachtou, a také tím, že své tělo před každým vstupem do bazénu řádně očistíte proudem vody. Na těle totiž může člověk do bazénu zanést znečištění v podobě potu, kosmetických přípravků a mastnoty, stejně tak jako prach, pyl a jiné nečistoty, které na vás venku ulpí. Pokud vám tedy opravdu záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá, nezapomeňte se před každým vstupem do vody důkladně osprchovat.

sprška

K tomu vám může skvěle posloužit solární sprcha na zahradu, která vám poskytne nejen potřebný proud vody, ale vodu ve svém těle zároveň ohřeje tak, že vám podobná koupel bude příjemná. Jistě tak brzy zjistíte, že vám namísto koupání mnohdy přijde vhod pouze osvěžení v podobě proudu teplé vody.

Solární zahradní sprchu tak uvítáte i v situaci, kdy si nechce pořizovat bazén anebo jej nemáte kam dát. Díky skromným rozměrům u zahradní solární sprchy podobný problém nehrozí, protože tento útlý černý sloupek, ve kterém dochází k ohřevu vody, snadno umístíte kamkoli jen budete chtít. Nicméně ideální místo je takové, na které svítí po co nejdelší dobu slunce, takže zde dochází k intenzivnímu ohřevu vody od slunce. K zapojení sprchy tak nebudete potřebovat nic víc, než přívod tekoucí vody, ideálně v podobě zahradní hadice, kterou připojíte k tělu sprchy. Připevnění sprchy k podkladu pak probíhá pomocí šroubů do betonu, které jsou součástí balení.

sprchová hlavice

Zahradní solární sprcha je proto nejen ideální volbou při očistě těla před vstupem do bazénu, ale také skvělým osvěžením pro všechny ty, kdo žádný bazén nevlastní.