Domácí pekárny


Domácí pekárna je velkým pomocníkem do domácnosti. Kromě pečení nám namíchá všechny druhy těst včetně kynutí. Ušetří nám spoustu času a všechno je bez namáhavého hnětení. Hlavním produktem domácí pekárny je domácí chléb. Jeho příprava je tak jednoduchá, že jen vložíme ingredience do pekárny a zapneme program. Je dobré si jej navolit tak, aby byl hotový v tu dobu, kdy ho budeme potřebovat. K tomu nám poslouží pekárna s odloženým startem.
Cena chleba z pekárny může být levnější nebo dražší než v obchodě. Záleží to na tom, jestli použijeme hotovou směs nebo celozrnnou chlebovou mouku, různá semínka a další ingredience, které mohou ochutit chléb, jako jsou třeba cibule, česnek nebo bylinky.
chléb z domácí pekárny
Pekárny s dávkovačem mají výhodu v tom, že do zásobníků nasypeme ingredience, které se do těsta přidávají později a program je do těsta sám vypustí. Pekárny jsou vybaveny jednou velkou formou na velký chléb nebo dvěma malými formami na dva menší bochníky. Vybírejme pekárnu raději se dvěma hnětacími háky. Těsto bude lépe propracované a chleba bude lepší. Dva háky rovněž oceníme při přípravě těsta na pizzu, koláče, vánočku nebo rohlíky, které pak upečeme v troubě. Dejme si pozor na hlučnost a délku přívodního kabelu. Pokud na lince nemáme moc místa, může nám chybět kousek kabelu k zásuvce.
Do pekárny můžeme dávat již hotové směsi na chléb, je jich několik druhů včetně bezlepkového. Pokud bychom si sami chtěli určit jeho složení, existuje spousta receptů, ze kterých si můžeme vybrat. Pekárna nám zamíchá a upeče i sekanou. Doplňkové programy pekárny nám umožní připravit jogurty, marmelády nebo vyškvaří sádlo a škvarky.
čerstvé pečivo
Na trhu jsou pekárny z různých materiálů, od hliníku, plastu až po kvalitní nerez, která je zdravotně nezávadná a měla by mít nejdelší trvanlivost. Všechny programy bývají navolené. Měli bychom vědět, co budeme v pekárně připravovat a zajímat se o navolené programy