Dřevěné hračky pro děti

Dřevěné hračky jsou nestárnoucí. Vydrží věčnost, jsou ekologické a praktické. Často jsou i pěkně barevné, nalakované barvami vhodnými pro děti. Jejich hlavní výhodou je ekologičnost, na rozdíl od plastových výlisků se dají recyklovat nebo jednoduše spálit. Jaké dřevěné hračky dětem pořídit?

myš v domečku

Houpací prkno či houpačka

V posledních letech je velice oblíbené houpací prkno či houpačka. Jedná se o prohnutý pružný kus dřeva, na kterém se dá velice dobře houpat a vzhledem k nosnosti není určena jen pro děti. Je skvělá na posilování svalů, které při houpání musíte používat. Pro menší děti je vhodná dřevěná houpačka, která se dá používat již od miminka. Vybrat si můžete buď přírodní jen lakovanou verzi, nebo verzi barevnou.

Vláčkodráha

Vláčkodráhy jsou velice oblíbené jak u dětí, tak u rodičů. Dřevěné koleje a dřevěné vláčky, které po nich mohou jezdit buď s vaší pomocí, nebo ovládáním. K těmto kolejovým stavebnicím můžete dokoupit spoustu doplňků v podobě mostů, podjezdů, tunelů, zvířat, značek a výhybek. Můžete tak postavit opravdu velkou dráhu pro vláček a tu můžete také pravidelně měnit. Jedná se o dlouhou zábavu, která bude vás i vaše děti opravdu bavit.

domeček pro panenky

Domeček

Domeček pro panenky plný nábytku, doplňků a panenek, sen každé malé holčičky. V dnešní době není problém sehnat domeček ve výšce běžného dítěte, takže se nejedná o žádné malé hračky. Ale pokud se odhodláte takto velký domeček holčičce koupit, vězte, že bude opravdu spokojená a bude si s ním velice ráda hrát. Navíc se jedná o krásný doplněk do dětského pokoje. Pořídit k němu můžete různé panenky, se kterými si vaše dítě opravdu vyhraje. Domečky můžou mít různé barvy, jak zářivé tak třeba i přirozeně neutrální – nelakované dřevo. Některé domečky mají dokonce i světlo připojené na malou baterii. Dětské dřevěné domečky Chytraliska jsou opravdu dobrou volbou. Vybrat si můžete od maličkých domečků až po domečky kolem 100 cm, které jsou vysoké téměř jako dítě.