Hledá se Dory

 Jedná se o rodinný animovaný film z produkce studií Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios. Ve Spojených státech měl tento snímek premiéru 17.06.201, ale v českých kinech se objevil již 16. 06. 2016, uvedla ho do kin společnost Falcon. Tento film režíroval a napsal Andrew Stanton společně s Angusem MacLanem, který mimochodem napsal i režíroval o 13let dříve snímek Hledá se Nemo.
mořský život
Tento film spolu s dabéry a štábem filmu, byl nominován celkem 26x během dvou let. Ze všech 26 nominací byl 10x absolutním vítězem, jednou se umístil na 2. místě a dvakrát se ocitl na 7. místě.
Dory žije společně na korálovém útesu s Marlinem a jeho synem Nemem. Během spánku se jí zdálo o rodičích, bohužel si tento sen potom nemohla vybavit, aby ho řekla i svým přátelům. Dory se vydala s mořskou třídou a panem učitelem Rayem na kraj útesu, aby mohli pozorovat migraci rejnoků. Dory ale zachytil spodní proud a omdlela. Když se probírala, říkala PERLA ZÁTOKA MORO v Kalifornii. Má za to, že právě tam ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydají přes oceán. Znovu plují s želvami, hlavně Bourákem a zazívají skvělé dobrodružství. Než zase nenaštve Marlina.
mořské rybky
Dory chytí u akvária zaměstnanci a myslí si, že je nemocná. Vezmou ji tedy do karantény, kde se seznámí s hodně nerudným Hankem, je to chobotnice a nesnáší jakýkoliv tělesný kontakt a pobyt v moři. S Dory se domluví, že on jí pomůže najít akvárium, ze kterého pochází a ona mu zase dá lístek, aby mohl odjet náklaďákem do jiného akvária. Cestou se znovu “setká“ se svou kamarádkou Nadějí, jedná se o velmi krátkozrakou velrybu, a Baileyim, běluhou, která si o sobě myslí, že má pokažený echolokaci.
 Dory se dostane do rodného akvária, ale ta zjistí, že všechny ryby jejího druhu jsou v karanténě a odjíždí právě tím kamionem, kterým chce odjet Hank. Chce se tam dostat odpadním potrubím. Tam se setká s Marlinem a Nemem, kteří ji hledali, protože jim chyběla. Dory se nakonec dostane díky Hankovi zpět do moře, kde objeví své rodiče a díky Naději a Baileyimu se jí podaří dostat do kamionu, osvobodit Nema a Marlina a všichni společně i s Hankem se vrátí zpět na korálový útes. Všichni si uvědomí, že je nejdůležitější rodina a přátelství, a když má někdo nějaké nedostatky, tak je milují o to více.
modrá rybka
Jde o krásnou pohádku plnou humorných scén, při kterých se zasměje i starší věková skupina.