Meditace dřív vs. teď

Ne každý ví, kde má meditace začátek a odkud vlastně pochází. Pomocí tohoto článku se budu snažit podělit se s vámi jak o historii meditování, tak i o to, v čem vám to může pomoci.
Historie – jak to někoho vůbec napadlo..
Počátky meditace sahají do různých náboženství. Například hinduismus nebo buddhismus využívá meditaci až doteď. Už od počátků slouží k prohloubení mysli a především pocitu klidu. V některých náboženstvích zároveň meditují namísto modlitby.
duchovní cvičení
Co to vlastně je?
Cílem meditace je zklidnění mysli a zahnání všech možných špatných nebo i dobrých myšlenek. Pokud nás trápí nějaké myšky v hlavě, je meditace pro nás jako stvořená. Zároveň někteří tvrdí, že je meditace poslala do takového klidu, že byli schopni vhledu do vesmíru a do svého vnitra. To už mi přijde velmi přehnané, ale některé náboženství to tak vážně mají a věří tomu. Meditace taky neúčinkuje např. tak jako cvičení nebo posilování. Nechodíme meditovat do nějaké posilovny a rozhodně na nás nepůjde vidět, že meditujeme. Tedy po fyzické stránce. Protože pokud začnete posilovat, tělo se vám začne rýsovat a budete na sobě vidět fyzické posuny. Ovšem pokud se dáme na meditaci, rozdíl poznáme spíš na psychice. Pokud meditujeme správně a netrápí nás tolik stres, tak rozdíly začneme vnímat až po delší době pravidelného meditování.
cvičení na trávníku
Jak na to a jaké to má účinky?
Pro mě je nejefektivnější najít si nějaký playlist na jógu nebo meditaci někde na internetu. Pustím si většinou půlhodinové, sednu si do tureckého sedu, zavřu oči, vypnu všechny okolní spotřebiče a jiné věci, které by mě mohly rušit, a jen si užívám toho klidu a té chvíle, kdy na nic nemyslím. Samozřejmě, ne na každého to působí stejně. Pokud začnete meditovat kvůli tomu, abyste se tolik nestresovali, a budete během toho pořád myslet na to, kdy to teda přijde, tak to nepřijde nikdy a akorát budeme ještě víc vystresovaní. Chce to chvíli čas a rozhodně na sobě změny začneme poznávat.