I trampolíny v akci musí mít příslušné certifikáty

Jak velkou trampolínu pořídit

Kamenné prodejny a internetové obchody nabízí rozmanité zboží v této kategorii a prohlížet si výrobky v katalogu, nebo je vidět na vlastní oči v reálné velikosti ve vestibulu prodejny může být nesmírně lákavé a vzrušující. Už jen pomyšlení, že něco takového máte k dispozici každý den, vzbuzuje touhu výrobek si odvézt domů. Neměli byste však zapomínat na své skutečné možnosti. Máte ji kam postavit? Bude kolem ní dostatek místa, aby nedošlo k úrazu? Bude bezpečně ukotvena k zemi a nebude postavena pod větvemi stromů?

skákání na trampolíně

Bytové prostory– trampolínu lze mít umístěnou i v bytě, kde je jediným omezujícím faktorem výška stropu. Musíte ovšem počítat s menší odrazovou silou a dynamikou a tomu se také přizpůsobuje průměr náčiní, který je nejčastěji mezi 90 a 140 cm.
Zahrady a terasy– pro exteriéry jsou určeny průměry až do 460 cm, nejčastěji jde o velikost odrazové plochy 305 a 366 cm.
S tím také souvisí i nosnost výrobku, některé jsou určeny pouze pro děti a mají nosnost omezenou, praxe však ukazuje, že se vyplácí volit naddimenzované nářadí, která jsou zároveň robustnější i bezpečnější.

skákání

Zabezpečení

Trampolíny v akci goodjump.cz mívají sníženou cenu, která však neznamená nižší nároky na bezpečí cvičenců. Podstatné je, aby byl výrobek podroben atestu, co se týče pevnosti a stability nosné konstrukce. Důležitý je počet trubek a jejich tloušťky, použitý materiál a spojovací součásti.
Skákat lze pochopitelně na samostatné pružné ploše ve volném terénu, to si však mohou dovolit pouze trénovaní borci a sportovci, které lze vidět na sportovních soutěžích, to však neplatí pro rekreační sportování. Zvláště pro děti musí být výrobky opatřeny ochrannou sítí ze speciálního vlákna (polyetylen – Terylene) a s krytem obvodových pružin z PVC. Pohyb na trampolínách je pak bezpečný pro každého bez rozdílu věku a prospívá tělesné kondici a psychické pohodě.