Jak zhubnout díky bílkovinám

Víte, že správné hubnutí vůbec nemusí být tím strašným obdobím života, kdy se jen závistivě díváte na ty okolo, kteří si dopřejí kousek čokolády, zákusek neb zmrzlinu, když mají chuť? Jde o to nastavit si rozumné cíle, metody a způsob hubnutí, tak aby vyhovoval zrovna Vám. Každé tělo je jiné a každé bude metabolizovat dodané živiny jiným způsobem. Někomu vyhovuje snídat málo, a naopak večer si dopřejí velkou a vydatnou večeři a jiní preferují přesně opačný způsob. I když je tedy velmi těžké, téměř nemožné, najít univerzální způsob, jak shodit nadbytečná kila, jsou známa určitá fakta, která jednoduše platí pro každého, protože vychází ze základních poznatků o lidském těle.

zdravá strava

Je velice dobře známo, že sacharidy, a hlavně jednoduché cukry, jsou základní rychlou energií. Běžně v potravě sacharidy převažují (měly by představovat asi 55 až 60 % celkové přijaté energie), ale to jsou složité cukry, převážně škrob, který se v trávicím traktu postupně štěpí a je tak schopen tělu dodávat energii po delší dobu. Naopak cukr z cukrovinek, jako jsou různé bonbony a další pochutiny, se v trávicím traktu vstřebají velice rychle. Takže tento cukr tělo může využít velice brzo po příjmu, ale vystačí mu pouze na krátkou dobu. V takovém případě za chvíli opět glykemie (hladina cukru v krvi) klesá a my začínáme vyhledávat další potravu.

redukce hmotnosti

V případě dnes často zmiňovaných bílkovin je situace trochu jiná. Právě bílkoviny opouští žaludek velmi pomalu a zajišťují tak dlouhodobý pocit sytosti. Bílkovinová dieta Goodly je základem pro správné hubnutí, i s menším množstvím přijatých kalorií nebude cítit hlad a celkový příjem se tak omezí. Zároveň, pokud hubnutí spojíte se cvičením, zajistí růst svalové hmoty, což je aktivní část tělesné hmotnosti, která spaluje kalorie, i v momentech kdy nic neděláte a třeba pouze odpočíváte na pohovce