Daně při investování

První a nejdůležitější https://mostecky.denik.cz/podnikani/slevova-spirala-se-dotocila-cesi-jsou-vice-nez-kdy-drive-ochotni-si-priplatit-20171214.html pravidlo pro začínajícího investora je dostatečná diverzifikace. To znamená rozdělit své prostředky do různých investičních produktů. Nikdy nedávejte své peníze jen do jediné akcie nebo kryptoměny. Pokud například daná firma, jejíž akcie jste nakoupili, zkrachuje, tak můžete přijít o všechno. Vhodné jsou proto například ETF fondy, které sami o sobě obsahují akcie různých firem a společností. Investujte do akcií z různých odvětví i z různých států, můžete tak předejít mnoha nepříjemným a ztrátovým situacím.

počítání

Další důležité pravidlo je dát si pozor na daně. Daně jsou nepříjemné pro každého investora a není jednoduché si s nimi poradit. Nejen že musíte odvádět část svých výdělků státu, ale ještě s tím máte práci a starosti. Vyplňování daňového přiznání není zrovna legrace a zaměstnanci finančního úřadu nejsou zrovna moc ochotní vám poradit či pomoct. Jsou tu ale možnosti, jak se můžete od daňových povinností z investování osvobodit. Tato pravidla se týkají pouze investování např. s akciemi a zákony se mohou v čase měnit a vaše situace může být velmi specifická. Proto se o své individuální situaci vždy poraďte s kvalifikovaným finančním poradcem.

První možnost, jak se vyhnout daňovému přiznání je splnění časového testu. Pokud koupíte nějakou akcii a držíte ji déle jak tři roky, tak z jejího prodeje nemusíte platit žádnou daň. Je to jeden z důvodů, proč mnoho investorů preferuje dlouhodobé investování.

graf

Druhou možností je splnění hodnotového testu, tato možnost se může hodit začínajícím investorům. Pokud nebudete investovat více než sto tisíc korun, stát od vás žádné daně z vašeho investování chtít nebude. Tato výjimka se může líbit zejména mladším investorům, kteří teprve začínají a zkouší investovat své první peníze. Pro více informací se podívejte na akcie a daně https://www.tradecz.cz/trading-a-dane-aneb-jak-danit-prijmy-z-tradingu-a-investovani/ a zjistěte si veškeré podrobnosti.