Je pro nás internet zdravý?

Internet je největší inovací dnešní doby. Bez něj si už někteří z nás nedokáží představit život. Zejména děti, které s touto technikou již vyrůstaly a u některých případů se jedná i o podvědomou závislost. Schválně si zkuste vy sami být třeba den bez přístupu k internetu. Nemůžete se podívat co je v novinkách nového, nemůžete zkontrolovat, kdo vám napsal, nebo “olajkoval” fotku… Ne všichni z nás jsou na internetu úplně závislými. Spíše ho využívají pouze jako uvolnění od dlouhého dne, nebo třeba když se zrovna nudí. Ale existují i tací (a není jich málo), kteří opravdu jsou na internetu závislými a tvoří část jejich života.

blondýna na internetu

Jak již bylo zmíněno, u dětí se jedná o velký problém. Dítě jako takové až do svých přibližně dvaceti let neustále roste, mozek se vyvíjí na základě vjemů, které mu dáváte. Věřte, že když dítě od raného věku budete učit na sociální sítě a přebytečný pobyt na mobilu, nebo počítači, rozhodně mu to nezlepší motoriku, nebo schopnost sami přemýšlet nebo dokonce fantazie, která tímto opravdu opadá.

Ale zpět k nám dospělým. Na internetu je denně řada informací a my chceme vědět samozřejmě, co se děje ve světě a na základě toho si udělat obrázek o společnosti nebo situaci. Napadlo vás někdy, že zpráva, která se k vám dostane může být předem zmanipulovaná? Tím pak bude zkreslen i váš osobní pohled na věc. Jak této manipulaci předejít? Především je důležité si uvědomit osobní odstup od informací, které na internetu můžete najít. Musíte na každou novou zprávu koukat s vlastním rozumem a zkušeností. Nevěřte ihned všemu, co je ve zprávě psáno. Samozřejmě by měly být oficiální magazíny pravdomluvné, ale známe to.

Stačí zaměnit pouze pár slov a už je článku dán jiný směr. Pokud se jedná o zprávu, která se vám osobně zdá zkreslena, zkuste ji hledat i na jiných webech. Také pozor na zprávy, které jsou záměrně vytvořené za účelem lži a mají vzbuzovat rozruch, nebo vnitřní neklid. Například problém s ovocem, který byl údajně nakažen virem HIV. To samozřejmě nebyla pravda, ale vyvolalo to obecný rozruch, a dokonce i strach.
online na mobilu

Takže odpověď na otázku, jestli je internet pro nás zdravý je neurčitá. Je dobré se dozvědět co se děje ve světě, můžeme si prostřednictvím internetu psychicky odpočinout, ale nic by se nemělo přehánět. Zejména, pokud projíždíme stránky internetu pokaždé kdy jen to jde. Měli bychom se snažit si zachovat svůj vlastní rozum a pohled na věc a nezaložit si svůj názor pouze z jedné zprávy. Jsme rozumné bytosti, tak toho využijme a nenechme se manipulovat médii.