Půjčky nejsou neměnné

Lidé, kteří si berou půjčky, tak logicky činí nejen s úmyslem získat peníze, které zrovna postrádají, ale i s logickým úmyslem na tom co nejméně tratit. Protože je všeobecně známo, že nejsou nabízející se půjčky jedna jako druhá, a tak jsou některé levnější a jiné dražší a některé se třeba výhodněji splácejí, zatímco u jiných to může být třeba i hodně náročné.

Když si tedy někdo potřebuje půjčit, vybere si to, co mu připadá nejvýhodnější. A má to, co chtěl.

eura mince

Jenže čas plyne a nejednou se může ukázat, že to nebyla právě ta nejšťastnější volba. Protože nová doba může přinést nové nabídky, jež mohou být ještě příznivější, anebo se stávající dobrá půjčka může začít po konci fixace prodražovat. A ten, kdo tedy splácí, tak má třeba i slzy na krajíčku. Kdyby tenkrát věděl, že se mu nabídne něco ještě lepšího, třeba by si počkal nebo…

Jenže to už je nejednou pozdě. To už je pozdě bycha honit, protože půjčka už byla podepsána, schválena a vyplacena, a nyní se tedy musí podle dohodnutých podmínek splácet.

Jenže se tu někdy najde i špetka toho pozitivního. A to třeba to, že je někdy podle daných podmínek možné i refinancovat.

eurové mince

Takové refinancování hypotéky fahd.cz v podstatě znamená výměnu jedné půjčky za jinou. Pokud to jde, dohodne se dlužník s poskytovatelem levnější půjčky na tom, že by si ji vzal, aby ji využil ke splacení půjčky dosavadní. Člověk si vezme novou půjčku a z té zaplatí tu starou se vším všudy a skoncuje s ní. Což sice připomíná obvykle negativně vnímané vytloukání klínu klínem, jenže v tomto případě jde o činnost rozumnou, nerizikovou. Protože si tím dlužník svou pozici zlepšuje a ne naopak.

Ten, kdo vymění nevýhodnou půjčku za výhodnější, tak získá třeba možnost platit nižší úroky a poplatky, může ale získat třeba i vhodnější délku splácení a výši splátek, případně si formou nové půjčky půjčit víc peněz než prve. A tím si prostě polepší.