Stěna, nebo vestavěná skříň?

Vestavěné skříně jsou dnes již obvyklým řešením úložných prostor. A nemusí být jen v ložnici. Hodí se do předsíně, kuchyně i do obýváku. Vestavit skříň lze rovněž do koupelny, kde můžeme skladovat vše, od ručníků, přes koupelnové pláště až po čisticí prostředky.

Vestavěná skříň v kuchyni

Vestavěné skříně mohou být, a vlastně měly by být, také designovým prkem pokoje či celého bytu. V určitých, vhodných případech mohou být také prvkem, který rozdělí velký prostor na dva menší a vytvoří tak jakousi falešnou stěnu.

Vestavěné skříně Praha dodává převážně s posuvnými dveřmi. Dají se integrovat téměř do každého interiéru. Tam, kde výškový rozdíl mezi svislými stěnami skříně po celé délce nepřesahuje 5 – 10 milimetrů, se skříně dokonce obejdou bez stropní a podlažní části.

U vestavěných skříní jednoznačně upřednostňujeme konstrukci pojezdu dveří z hliníku před železem. Hliníkové vybavení skříní je tiché a hladce ovladatelné. Je takové měkčí na manipulaci.

Vestavěná skříň může sloužit jako vinotéka

Skříně vyrobíme na míru. Je ale na vás, abyste nám sdělili základní rozměry skříně, měli alespoň přibližnou představu o tom, jak by měla vypadat. Jestli má být třeba na posuvných dveřích nalepeno zrcadlo. A hlavně očekáváme, že nám sdělíte, jaký bude vestavěná skříň plnit účel. Jestli půjde o šatní skříň, nebo do ní budete ukládat ostatní oblečení, ručníky anebo jestli půjde o skříň sloužící k uložení čisticích prostředků nebo obdobných předmětů.

Ze sděleného účelu totiž odhadneme nutnou hloubku skříně. Pro uložení bytové kosmetiky a čisticích prostředků si vystačíte s hloubkou úložných polic kolem 20 cm. Pro uložení prádla už budete potřebovat o více než desítku centimetrů větší hloubku. Pokud jde o šatní skříň, tak u ní na pohodlné zavěšení ramínka potřebujete hloubku skříně alespoň 65 cm. Po získání těchto informací obdržíte cenovou nabídku a předběžný 3D návrh. Po odsouhlasení těchto materiálů provedeme přesné zaměření a dáme skříň do výroby.