Půjčky pro mladé

Kdo o peníze může žádat? Na co jsou primárně peníze určené? Jak je získáme? Kolik vlastně můžeme získat a jak s nimi musíme naložit? Jaké další povinnosti z toho vyplývají? Mohou o ně žádat všichni nebo to podléhá nějakým pravidlům? To všechno jsou otázky, které nás mohou napadnout, když se řekne úvěr od státu na bydlení pro lidi s nižším věkem.rodina, žena, muž, a dítě, sedí doma na zemi na koberci
Jak tomu bylo v roce 2019?
Začneme hezky popořádku. Každý jistě pochopí, že půjčku na bydlení primárně potřebují ti, kteří ještě bydlení nemají zajištěné. Chtějí se odstěhovat od rodičů a pořídit si vlastní byt, pronájem nebo si postavit třeba i dům, jenomže jak získat nějakým způsobem výhodný úvěr, když banky požadují tolik dokumentů a úroky jsou tak vysoké. Mnozí ani na vysoké úvěry nedosáhnou a to podotýkám, že to jsou lidé, kteří mají opravdu málo roků, třeba kolem dvaceti ti třiceti.
Rok 2019 byl v tomto ohledu zlomový. Stát uvolnil 950 milionů korun pro tyto zájmy. Peníze se mohou využít na rekonstrukci nemovitosti například bytu nebo patra v rodinném domě, na nákup čili pořízení domu nebo bytu nebo na výstavbu, například domu.žena drží v náručí dítě

Aktuální informace

Zájem o výhodné půjčky pro mladé neklesá nebankovni-hypoteky-cz.cz to je poslední aktuální informace, ze které můžeme čerpat.

  1. Jaké jsou podmínky?

Zažádat o peníze si mohou manželé nebo i svobodní lidé. Podmínkou je, aby alespoň jeden z nich měl pod 36 let. Nemusíte mít dítě, pokud jste manželé. Pokud nejste, pak musíte vychovávat dítě do 15 let.

  1. Kolik dostanu?

Na rekonstrukci – až 300 000 Kč.
Na koupi bytu – max 1 200 000 Kč.
Výstavba nové bytové jednotky – až 2 000 000 Kč.
Úvěr samozřejmě nemůžete použít na 100 % hrazení nákladů, ale pouze na 80% hrazení nákladů. Ostatní peníze musíte mít vlastní.

  1. Splatnost:

Rekonstrukce – 10 let.
Koupě nebo stavba – 20 let.

  1. Úroková sazba?

Ta je velice příjemná. Na úvěr je pouze 1% úroková sazba.

  1. Kdy podat žádost?

Nejvhodnější období je vždy na začátku roku. Až se částka vyčerpá, pak se ukončí schvalování žádostí. A proces se posune až na další rok.