Postele pro děti

Zařídit dětský pokojíček může být mnohdy velmi náročnou záležitostí. Zvláště, pokud je dětí více a byt je menších rozměrů. Poté se skutečně počítá každý kousek, který je třeba zvážit, k jakému účelu jej využít. Dětský pokojíček musí mít totiž několik svých daných zón a nelze z nich nijak slevit. Děti potřebují prostor na hraní, psaní nebo tvoření a přirozeně odpočinková zóna nesmí také chybět. V tomto případě lze velmi elegantně a také zcela ideálně vyřešit postele na spaní. Pokud to totiž místnost, především výška stropů dovolí, tak bude skvělá volba patrová postel. Přirozeně musí být především dobře provedená, bytelná, abychom se nemuseli obávat o bezpečnost dětí.

palanda

Prostor jako bonus navíc

Palandy jsou celkem velmi praktické, jelikož nezaberou tolik místa. V podstatě se dá říci, že postačí nám vyčlenit místo na jednu postel a druhá je jakási nástavba nad ní. Lze ji vybrat nejen v různém provedení materiálu, ale i barev nebo designu. Ovšem patrová postel s úložným prostorem je ještě lepší, než se může na první pohled zdát. Lze zde totiž získat další volné místo, kam se mohou ukládat různé věci, nejlépe sezónní, které se tolik nepotřebují nebo lze vytvořit prostor na ukládání hraček či jiných dětských pokladů. Pro malý byt je skutečně toto nejlepší řešení.

dětské palandy

Úložné prostory pod postelí

Přirozeně je nejjednodušší si je pořídit rovnou jako celkový komplet, poté se nebudou lišit ani v materiálu a ani v provedení či barvě. Pokud bychom se rozmysleli o trochu později, tak se také nic závažného neděje a lze si pořídit určitou náhražku.

  • Boxy pod postel většinou nezabírají tolik místa, jako zásuvky dělané na míru postele. To je i výhodné, protože matrace tak může krásně větrat.
  • Textilní úložné boxy sice pod postelí moc parády nenadělají, ale pokud není jiná možnost, i tato volba se ocení. Ačkoliv je rozhodně třeba počítat s tím, že bude nutná větší údržba a úklid, protože se zde bude zachytávat daleko více nečistot, včetně vlasů a prachových částic.
  • Plastové boxy moc atraktivní nejsou, ale zase jsou výhodnější, než textilní. Navíc jsou k dostání i v různé barevné kombinaci, což zase trochu zvýší design místnosti.