Starat se o sebe

Každá zdravotní pojišťovna nabízí řadu preventivních programů, které mají za úkol odhalit nemoc v počátečním stádiu nebo ještě lépe, vzniku nemoci zabránit. Mnoho nemocí je totiž v prvotních stádiích dobře léčitelných a jde tu skutečně o čas. Nezanedbatelné je zde i hledisko finanční. Preventivním programem sice projde řada lidí, u kterých se nemoc neprokáže, ale tyto finanční prostředky jsou minimální oproti nákladům, které by se musely vynaložit na léčbu nemoci v pokročilém stádiu.

zubní ordinace

Některé preventivní programy jsou zaměřené pro ženy, některé pro muže, ale pak je tu prevence, která se týká všech, napříč pohlavím i napříč věkem. Nic vás nenapadá? A co vaše zuby?

Ano, to co bereme jako nedůležitou součást našeho každodenního života, čištění zubů a pravidelné kontroly u zubního lékaře, i to je velice důležitá součást prevence. Podceníte-li každodenní čištění zubů a pravidelné prohlídky, může se vám lehce stát, že budete brzy hledat kvalitní zubní chirurgii a vězte, že tady už nebude nic zadarmo a zdravotní pojišťovna vám nebude přispívat na to, že jste zanedbali prevenci a dobrovolně dopustili, aby se vám zuby zkazili.

zubař

Na v každém kraji České republiky najdete zubaře, který přijímá nové pacienty, v Severomoravském kraji by vám mohli vyprávět, ale zajet jednou či dvakrát někam dál, aby vám zubař prohlédl vaše zuby a odhalil případně začínající problémy, to zase není tak náročné ani časově ani finančně a je jednoznačně prevencí, od které byste za žádnou cenu neměli upouštět.

Zubní chirurgii Praha ale samozřejmě můžete potřebovat i z jiných důvodů. Často jsou to vrozené deformace zubů, anebo poúrazové problémy se zuby. Zubní chirurgie Praha vám nabídne profesionální prostředí s profesionálními zubními lékaři, kteří precizně odvedou svou práci a postarají se o váš chrup.

Nepodceňujte prevenci, může včas odhalit zdravotní problém a tím vám prodloužit život.