Zničí ničivé zbraně naši planetu?

Zbraň hromadného ničení je pro obyčejného člověka něco nepochopitelného. Přesto lidé vynalézají stále pokročilejší techniku, jenž má lidstvo přivést do zkázy. Odpálení raket může přinést konec naší planety, v lepším případě rozpad živých organizmů, zemětřesení, nukleární zimu, zhroucení budov, jaderné zamoření veškerého prostředí a celkový rozklad společenského systému. Většina z nás ani nechce pomyslet na to, co by se stalo, kdyby vypukla další válka a tyto ničivé bomby byly použity.

atomová bomba

HIROŠIMA A NAGASAKI

Tady to všechno začalo. V srpnu 1945 dvě atomové bomby, svržené na japonská města, zakončily druhou světovou válku a zároveň započaly epochu, ve které je možné naši krásnou planetu zcela zpustošit, obyvatele ozářit a nechat uhořet v plamenech. První atomová bomba byla pojmenována Little Boy (Chlapeček) a druhá Fat Man (Tlusťoch) a Američané jimi poprvé použili atomovou sílu.

CAR BOMBA

Ve vyvinutí pumy mnohem větší síly než byly ty svržené na Japonsko, pokračoval v roce 1961 tehdejší Sovětský svaz. Vyvinul zatím nejničivější zbraň, schopnou zničit každou oblast. Ohnivá koule byla při zkoušce tak obrovská, že způsobila kráter, zemětřesení a totálně zničila i osady, vzdálené 400 km.

VAKUOVÁ BOMBA

Rusko v roce 2007 otestovalo termobarickou vakuovou bombu, která sice nekontaminuje prostředí jako bomby jaderné, ale co do účinnosti je až dvacetkrát silnější. Rozdrtí veškeré budovy a nenechá přežít nic živého. Je to nejděsivější nejaderný vynález všech dob.
jaderný test

LASEROVÉ DĚLO

Vymysleli ho Američané v roce 2011 jako dokonale lehkou zbraň s okamžitým zasažením cíle. Laserový paprsek bude s vývojem technologie stále výkonnější a připraven zneškodnit velké rakety i těžkou techniku.

SATAN 2

Nová dosud největší ruská balistická raketa s nadzvukovou rychlostí zničí klidně celou Francii nebo Texas. Děsivá smrtící zbraň byla otestována v roce 2016 a do výzbroje bude připravena v roce 2020.