Plány pro dobrodružný víkend

Víkend může být odpočinkem, ale také chvílí, kdy se odpoutáte od rutiny a začnete se věnovat něčemu dobrodružnějšímu a zábavnějšímu. Můžete toho dělat tolik, stačí jen pozorně sledovat, co se děje ve vašem okolí, nebo zapojit trochu fantazie.
 soumrak při jízdě na kole
Na vodu
Vydejte se s přáteli k vodě, vezměte rafty nebo kajaky a jeďte. Jistě vás čeká mnoho zábavy, cestou se můžete stavit v některé hospodě, která se jistě cestou vynoří, můžete si povídat, nebo si jednoduše jen užívat cestu. Dávejte však pozor, abyste se nespálili. Od toho může pomoci slamák. Cestou můžete také stanovat a užívat si společný čas.
 
Koncerty
Obzvlášť v létě se koná mnoho festivalů a mnoho koncertů. Snad každý víkend máte možnost někam vyrazit a užít si atmosféry, kterou koncerty nabízí. Na festivalech můžete pobýt více dní a zakusit, ještě větší dobrodružství. Avšak opatrně na věci.
 
Výlet do neznáma
Vyberte si jedno náhodné město a buď si vezměte auto, nebo si zarezervujte autobus. Výlet můžete uskutečnit i například do sousedních zemích, přespat tam jeden či dvě noci a v neděli jet domů. Můžete výlet pojmout jako menší poznávací cestu. Rozhodně se může stát, že se z normálního výletu stane nezapomenutelný zážitek.
 děti v kajaku
Na kolo
Můžete si vyjet na kolo a pojmout to jako vícedenní cestu. Určit směr, který sami neznáte, nebo naopak znáte a víte, že cesta je opravdu krásná, v noci někde přespat a poté vyrazit k místu, odkud se dostanete domů. Pamatujte, že tato možnost je určená spíše pro trénovanější sportovce, než pro začátečníky. Minimálně krátkou vyjížďku si však může udělat každý.
 
A nemusíte ani nic pořádně plánovat. Někde je třeba sehnat přátele, kteří mohou s vámi, ale jakoukoliv cestu si můžete naplánovat během týdne. O to dobrodružnější může být váš zážitek. Nezapomeňte však v každém případě na bezpečnost – ať už jste v cizím městě, nebo v noci v lese.