Pomohla by vám půjčka?

Zřejmě každý z nás ví, co obnáší nedostatek peněz. A jsou mezi námi i nešťastníci, kteří poznali na vlastní kůži, jak to vypadá, když je takový nedostatek dlouhodobější. Když je to pověstné světýlko vidět až na konci hodně dlouhého tunelu, případně toto vůbec vidět není.
Což krátkodobé finanční obtíže, ty se snesou. Člověk si prostě něco odepře, smíří se s tím, že se třeba tento týden nebo měsíc nebude bavit, bude žít i na svobodě jen o chlebu a vodě a bude to za ním. Jenže když jsou podobné problémy dlouhodobější, a zejména když jde o výrazný nedostatek peněz, bránící dotyčnému nejen utrácet za zbytečnosti, ale i normálně žít, je to vážnější. Tady se to nejednou neobejde bez půjčky na překlenutí těžkých časů.
pět set eur

Jenže ono se to snadno řekne, ovšem hůř udělá. Pojmout úmysl vzít si půjčku dokáže každý, ale dosáhnout na ni není pro leckoho vůbec snadné. Zejména právě pro ty, kdo mají finanční problémy. Stačí totiž, aby měl podobný jedinec nízké příjmy, a už o něj ztrácejí bankéři zájem. A má-li dotyčný navíc ještě nějaké další dluhy, záznamy v registrech dlužníků či exekuce, je to v podstatě beznadějné. Půjčovat někomu takovému se bankám nechce, a často se jim vlastně ani není moc co divit. Nebo vy byste snad půjčili peníze někomu, koho neznáte a kdo neskýtá zrovna moc nadějí na to, že vše řádně splatí? Asi ne, že?
Ale nebankovní sektor půjčí. Třeba v podobě nebankovní americké hypotéky. A to proto, že si poskytovatel v tomto případě pojišťuje vrácení půjčených prostředků způsobem, jaký je zvládnutelný i pro ty, kdo mají vážné finanční těžkosti.
eura v peněžence

Aby člověk získal takovou hypotéku, musí dát do zástavy svoji nemovitost, za niž dostane půjčku ve výši až sedmdesáti procent její odhadní ceny. Což je dostatečná záruka, že bude dlužník splácet – jinak by totiž mohl o tuto nemovitost logicky přijít. Kromě toho už jenom stačí prokázat, že zájemcovy příjmy stačí na splácení po alespoň těch nejnižších možných částkách, a je to.
Tak snadno si lze půjčit na překlenutí zlých časů. A mohlo by to přijít vhod i vám.