Tajemství dokonalé postavy

Zkoušíte dietu za dietou, různá cvičení, ale nic nezabírá? Možná je to tím, že každé tělo je jiné, a funguje jinak. Proto je potřeba najít to pravé právě pro vás. Na co se musíte soustředit?

Nejprve si stanovte cíl

Je důležité vědět, kolik vlastně chcete shodit kilogramů, centimetrů, a čeho přesně chcete dosáhnout. Jaká je vlastně ideální váha na vaši výšku? Zkuste nahlédnout do bmi tabulky, kde se orientačně dozvíte váhová rozmezí na tu kterou výšku. Můžete také použít bmi kalkulačku, kam jednoduše zadáte svoji výšku, váhu a věk, a dozvíte se jak jste na tom s váhou. Musíte to však brát s nadhledem, protože například svaly váží více než tuky, a u každého těla je váha rozložena jinak, tudíž dvě ženy o stejné výšce a váze mohou vypadat úplně jinak.

velké kalhoty

Jakou dietu si zvolit?

Drsné redukční diety obvykle nezabírají, nebo jsou následovány jojo efektem. Vaše tělo potřebuje živiny, tudíž je důležité chápat, že hladovět prostě nesmíte. Nehledě na to, že po delším půstu může nastat období přejídání. Pro volbu správné stravy právě pro vás bude nejlepší využít odborných služeb zkušeného nutričního poradce, který vám zhotoví jídelníček na míru, a může vás případně i motivovat a podporovat.

Cvičení není mučení

Jestli u žádného cvičení dlouho nevydržíte, nebo nevidíte výsledky, možná je to tím, že cvičíte špatně. Se cvičením vám pomůže fitness trenér. Co se ale pohybu týče, k hubnutí postačí i pravidelná rychlochůze, což není tak těžké. Chcete-li tvarovat, pak už budete muset přitvrdit. Jedná se totiž o příjem a výdej kalorií. Pro efektivní hubnutí je zkrátka nutné mít větší výdej, než příjem. Můžete si pořídit krokoměr, nebo stáhnout aplikaci do chytrých hodinek, a kontrolovat tak, zda má vaše tělo dostatek pohybu.

žena běhá

Doplňky stravy

Hledáte-li kouzelnou pilulku, po které zázračně zhubnete, hledáte marně. Správné doplňky stravy vám však s hubnutím mohou pomoci. Nabudí váš organismus, zrychlí spalování, dodají energii. Při výběru se ale raději poraďte s odborníky.