Za jakých podmínek můžete vyrazit na dovolenou, i když čekáte dítě? Jak cestovat v těhotenství?

Čekáte miminko ale přesto si nechcete odpustit dovolenou? To ani nemusíte, pokud těhotenství probíhá normálně, můžete se vydat klidně i k moři. 

Za jakých podmínek můžete vyrazit na dovolenou, i když čekáte dítě? Jak cestovat v těhotenství? 

Zbožňujete cestování, ale jste právě v požehnaném stavu? Pak se jistě obáváte, zda je rozumné, zrovna v tomto období vycestovat. Pokud máte v plánu jet na dovolenou jen po České republice a tedy neplánujete rovnou cestu do zahraničí, jistě se ničeho obávat nemusíte, pokud vám to lékař nezakázal. O cestě do zahraničí se ale raději zkuste poradit se svým ošetřujícím lékařem vždy, i když nemáte potíže. Kdy je nejlepší cestovat a jaká pravidla byste měla dodržovat? 

na dovolenou v těhotenství

Cestu si dobře naplánujte 

V těhotenství není nutné se nikterak omezovat, pokud všechno probíhá dobře a to tedy platí i o cestách do zahraničí. I nastávající maminka si v klidu může dopřát dovolenou a mnohdy jde i o poslední možnost, jak strávit dovolenou v klidu, pohodě a bez dětí. S dětmi je totiž vždy už každá další dovolená úplně jiná. Takže, proč ne? Navíc každá těhotná žena dochází na pravidelné kontroly, moc dobře tedy ví, jak na tom je zdravotně, a pokud se i cítí dobře, na cestu se klidně může vydat. Na co si ale dát pozor? 

V prvních třech měsících těhotenství je ženám obvykle špatně, tělo prochází změnami a tak je lepší vyčkat i s cestováním. Na konci těhotenství už má pak každá budoucí maminka zcela jiné starosti a i její stav se mění, úplně nejlepší je tedy nechat dovolenou na období mezi čtvrtým až sedmým měsícem těhotenství. V této době si klidně dopřejte dovolenou, která vám jistě udělá dobře. 

těhotná žena

Na co nezapomenout

I když těhotenství nemusí ženu nějak omezovat, je dobré dodržovat při cestách nějaká pravidla. Zejména u moře, kde je vysoká teplota a sluníčko pálí, je dobré se dobře chránit, šetřit a dbát na zvýšený příjem tekutin. I při cestách autem či autobusem to nemusí být med, je třeba si dávat hodně časté pauzy. Je třeba dávat si pozor i na jídlo a pití, zejména kohoutková voda by měla být tabu. Raději pijte na dovolené vždy jen balenou vodu, u ní máte jistotu, že bude v pořádku. 

Užijte si dovolenou ještě před tím, než se miminko narodí.